Řecká obec Karviná - Ελληνική κοινότητα Κάρβινα
DomůNovinkyOdkazyKontakt##Fotogalerie#F.A.Q.
 
 
 
Hlasování
Výběr jazyka
Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Zprávy
Ze života obce
Akce naší obce
Fotogalerie
Zajímavé stránky (odkazy)
Recepty
Hledání
Přebíráme...
-- -- -- --
Blog
TAVLI - soutěž
Nea Elpida
Podporují nás

Logo Karviné


Logo Moravskoslezský kraj 
Z naší fotogalerie
Přihlášení

Zapomenuté heslo
 
Hlavní stránka
Vybíráme z bleskovek
Kosmopolis
Osudy českých Řeků. Speciál k řeckému státnímu svátku 28. října o řeckých dětech, které před téměř 60ti lety nalezly nový domov v tehdejším Československu. Režie G. Agathonikiadis.
Pokud jste nestihli vysílání na ČT2 ve dnech 24. a 28. 10. 2008 nebo chcete tento dokument shlédnout ještě jednou, pak klikněte na tento odkaz.
 

Sedmdesáté vánoce v ČR Tisk E-mail

Letos jsme oslavovali spolu se všemi ostatními řeckými obcemi v Česku sedmdesát let od příchodu prvních Řeků do Československa. Vzpomínky na tu dobu vyvolaly různé jiné obrazy z naší minulosti a vytanulo nám na mysl, že Vánoce pravděpodobně ortodoxní Řecko v tom českém stylu neznalo. A došlo nám, že v tom roce to byly také první Vánoce řeckých dětí v jejich prvním roce pobytu.

Protože nám není cizí kontinuita nejen rodinná, ale také kontinuita pospolitosti, rozhodli jsme se letošní povánoční a předsilvestrovské posezení věnovat památce těch sedmdesáti prožitých vánočních svátků nejen jejich, ale také jejich potomků. Nás, potomků prvních příchozích do země, která nám všem byla druhou vlastí se svými zvyklostmi, které jsme se naučili nejen vnímat a respektovat, ale přijmout je a ctít.

Chcete-li tuto sváteční atmosféru strávit spolu s námi, přijďte poslední pátek v tomto roce (28.prosince 2018) do Obecního domu Družba v Karviné posedět, zatančit si, ochutnat dobré řecké jídlo a zavzpomínat s přáteli, blízkými. 

Vstupenky i místenky si můžete zakoupit v předprodeji, který provozujeme na dvou místech. A to v Nezocafe na Univerzitním náměstí v Karviné  a v Cafe bar Twins na "osmičce" v Permonu. Cena vstupenky pro jednu osobu je v předprodeji 170 Kč. Na místě pak celých 200 Kč.

Volná místa si můžete zjistit na našem aktualizovaném přehledu volných míst

Chcete vědět víc? Pak stačí kliknout.


 
Další >
 
Hlavní stránkaKontaktZprávyOdkazy
Jsme taky na Facebooku
Řecká obec Karviná

Propagujte i svojí stránku
Obrázky z naší činnosti
DSC07867 IMG_9133 IMG_6643
Sekce
doob©2007