Řecká obec Karviná - Ελληνική κοινότητα Κάρβινα
DomůNovinkyOdkazyKontakt##Fotogalerie#F.A.Q.
 
 
 
Hlasování
Výběr jazyka
Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Zprávy
Ze života obce
Akce naší obce
Fotogalerie
Zajímavé stránky (odkazy)
Recepty
Hledání
Přebíráme...
-- -- -- --
Blog
TAVLI - soutěž
Nea Elpida
Podporují nás

Logo Karviné


Logo Moravskoslezský kraj 
Z naší fotogalerie
 
Hlavní stránka arrow Blog
zprávičky bez odkazu
Poslední zvonění před ukončením předprodeje Tisk E-mail


Váhali-li jste ještě dnes, pak máte ještě pořád příležitost strávit spolu s námi sváteční chvíle v Obecním domě družby v pátek 27.prosince 2019. 
 
Poslední volná místa si můžete zakoupit v předprodeji ještě do neděle 22.prosince. Připomenu, že náš předprodej se odehrává na tradičních místech - Nezocafe na Univerzitním náměstí a Cafebar Twins na "osmičce". Dole v sále již není mnoho k výběru, ale pořád máme volná místa na balkóně.
 
 
A pozor!
 
"... možná přijde i kouzelník"

  

Stav volných míst k prodeji můžete vidět zde.


 
Rozšiřujeme předprodej na Vánoční zábavu 2019 Tisk E-mail
Tak to je balkon

Je to milé překvapení, ale vstupenky jsou již téměř vyprodány a zájem o naši "Vánoční zábavu" neutuchá. Proto jsme se rozhodli "otevřít" balkon v Obecném domě Družba pro další zájemce o společnou oslavu mezisvátečního období.

Vstupenky na balkon jsou bez konkrétní adresace ke stolům. Každý si sedne dle svého uvážení a časových možností k jednomu ze 16 stolů. Stoly jsou po obou stranách balkonu (tedy vlevo a vpravo) a na každé straně jich je právě 8. U každého stolu najdete 8 židlí. S ohledem na "odloučenost" od hlavního dění dole v sále nabízíme vstupenky s obecnou místenkou "BALKON" za příznivou cenu 200 Kč za osobu.

Dále jsou v nabídce 3 VIP salonky, u kterých jsme pro jejich "výjimečnost" ponechali cenu 250 Kč za osobu

Vstupenky jsou k mání na standardních prodejních místech Řecké obce, a to v NEZOCAFE a Cafe bar TWINS od středy 27.listopadu 2019, nejpravděpodobněji od 4 hodiny odpolední. 

 


 
Vánoční zábava 2019 v Domě Družba Tisk E-mail
Klikni pro velký obrázek

Naše již každoroční závěrečná zábava mezi vánočními svátky a Silvestrem se uskuteční letos v pátek 27.prosince 2019 v Obecním domě Družba od 19:30 hodin. Letošní moto

"... možná přijde i kouzelník"

předurčuje k odměně všechny ty, kteří se svým zevnějškem (oblečením)  k tomuto motu připodobní.

Vstupenky jsou v předprodeji na v loňském roce osvědčených místech:

Nezocafe na Univerzitním náměstí

Kafe bar TWINS na "osmičce".

Stav volných míst k prodeji můžete vidět zde.


 
Výroční shromáždění ŘO Karviná 2013 Tisk E-mail

Výroční shromáždění Řecké obce Karviná

Tak jsme se po roce opět sešli, abychom si připomněli, co se všechno v naší obci za uplynulý rok pěkného událo. Útočiště pro naše posezení nám poskytla PZKO ve svém kulturním stánku v Karviné Fryštátě. Je pravda, že už více než rok plánují jeho úplnou rekonstrukci a z toho plyne i skutečnost, že teplota v sále dosahovala úžasných 7 stupňů na celsiově stupnici. Ale nešť. Našemu výročněshromážďovému úsilí to nebylo vůbec na překážku. Jen slabé povahy na tento fakt opakovaně v průběhu jednání upozorňovaly.

Zahájení se dle tradic a díky nutnosti pořádně připravit zobrazovací a sdělovací techniku posunulo z původně plánovaných 11:00 na 11:30. Ještě že máme mezi námi zdatné techniky, kteří zdolali úskalí nové audiovizuální techniky velice rychle a mohli jsme přejít k vlastnímu programu.

Zhodnocení uplynulého roku z úst předsedy všechny uspokojilo. Byl to úspěšný rok. Je možno říct, že sázka na tradici už několik let vychází a dává nejen členům naší organizace prostor pro "národní" vyžití a společné prožitky. Tři zábavy, fotbalový turnaj, výuka řeckého jazyka, oslavy Velikonoc, setkání seniorů a velké finále v podobě Silvestrovské zábavy nás přesvědčují, že činnost Řecké obce Karviná je v dobrých rukou Rady a organizačních výborů jednotlivých akcí.

O tom svědčí nejenom dobrý pocit z prožitých akcí, ale rovněž i stav hospodaření se získanými finančními prostředky, bez nichž je bohatá činnost naší obce nepředstavitelná. Hospodaření, jako již po několikátý rok, skončilo kladným výsledkem. Se získanými zdroji, jejichž významnou část tvoří dotace od Moravskoslezského kraje a statutárního města Karviná, jsme hospodařili účelně s ohledem na potřeby pořádaných akcí. Nelze nezapomenout také příspěvku přiděleného Asociací řeckých obcí v ČR, který je poskytován Ministerstvem kultury a Ministerstvem školství České republiky.

Rada naší obce ovšem musí být na všechny úkoly vždy připravena a musela reagovat na změny v životě svých členů. Na tomto shromáždění musela předložit návrh na kooptaci nového člena do Rady za odcházejícího pokladníka naší organizace, Kostase Michailidise, který v letošním roce oslavil své osmdesáté narozeniny. Jistým překvapením byla rezignace Takise Mesochoridise na funkci v Radě z pochopitelného důvodu pracovní vytíženosti a delegaci v orgánech města i kraje pro národnostní menšiny. Bylo tedy nutné zvolit do rady dva nové členy. Prvním navrženým byl Paris Michopulos a druhým z fóra navrženým byl Adam Vlk. Optickou většinou nahlíženo byli oba zvoleni jednomyslně. Plán na letošní rok víceméně kopíruje naše tradiční akce spojené hlavně s významnými dny řecké státnosti a vrcholem se může jevit 8.festival, který bude připomenutím 65.výročí příchodu Řeků do Československa a 1150 let od příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Zajímavou změnu může přinést návrh nového člena Rady Parise, uspořádat v rámci fotbalového turnaje "O cenu předsedy AŘO" miniolympiádu pro naše nejmenší. Nápad krásný, kterého se hned chytila Zdeňka Vápeníková a se svou zkušeností s pořádáním takových akcí je zárukou, že naši nejmenší (i větší) se mají na co v květnu těšit.

Nezapomněli jsme také na jubilanty, kteří v minulého roce dosáhli kulatého výročí VLACHOPULOS Argiris 80 let, ZIOVSKÁ Dora 70 let, FUCHSOVÁ Ladislava 60 let, PANTADIS Jioannis 60 let a CHRISTIDISOVÁ Eleni 50 let. Patrik Ježek se standardně zhostil úkolu nasytit nás dobrým jídlem. Kuřecí řízky s bramborovou kaší (ze skutečných brambor) chutnaly dospělým i dětem.

Předzvěst možného velkého turnaje v tavli by se mohlo stát několik zápasů v této deskové hře, které mezi sebou sehrálo po oficiální části shromáždění osm účastníků. Je dobře, že se tohoto klání zúčastnili i starší a zkušenější ročníky a přiblížili nám strategii této hry, u které by si jeden mohl myslet, že záleží jenom na náhodě hracích kostek. A tak vzhůru do nového roku a nových společných zážitků.

 
 
Hlavní stránkaKontaktZprávyOdkazy
Jsme taky na Facebooku
Řecká obec Karviná

Propagujte i svojí stránku
Obrázky z naší činnosti
rz094 IMG_5312 IMG_8451
Sekce
doob©2007