Řecká obec Karviná - Ελληνική κοινότητα Κάρβινα
DomůNovinkyOdkazyKontakt##Fotogalerie#F.A.Q.
 
 
 
Hlasování
Výběr jazyka
Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Zprávy
Ze života obce
Akce naší obce
Fotogalerie
Zajímavé stránky (odkazy)
Recepty
Hledání
Přebíráme...
-- -- -- --
Blog
TAVLI - soutěž
Nea Elpida
Podporují nás

Logo Karviné


Logo Moravskoslezský kraj 
Z naší fotogalerie
 
Hlavní stránka arrow Akce naší obce
Akce naší obce
Sedmdesáté vánoce v ČR Tisk E-mail

Letos jsme oslavovali spolu se všemi ostatními řeckými obcemi v Česku sedmdesát let od příchodu prvních Řeků do Československa. Vzpomínky na tu dobu vyvolaly různé jiné obrazy z naší minulosti a vytanulo nám na mysl, že Vánoce pravděpodobně ortodoxní Řecko v tom českém stylu neznalo. A došlo nám, že v tom roce to byly také první Vánoce řeckých dětí v jejich prvním roce pobytu.

Protože nám není cizí kontinuita nejen rodinná, ale také kontinuita pospolitosti, rozhodli jsme se letošní povánoční a předsilvestrovské posezení věnovat památce těch sedmdesáti prožitých vánočních svátků nejen jejich, ale také jejich potomků. Nás, potomků prvních příchozích do země, která nám všem byla druhou vlastí se svými zvyklostmi, které jsme se naučili nejen vnímat a respektovat, ale přijmout je a ctít.

Chcete-li tuto sváteční atmosféru strávit spolu s námi, přijďte poslední pátek v tomto roce (28.prosince 2018) do Obecního domu Družba v Karviné posedět, zatančit si, ochutnat dobré řecké jídlo a zavzpomínat s přáteli, blízkými. 

Vstupenky i místenky si můžete zakoupit v předprodeji, který provozujeme na dvou místech. A to v Nezocafe na Univerzitním náměstí v Karviné  a v Cafe bar Twins na "osmičce" v Permonu. Cena vstupenky pro jednu osobu je v předprodeji 170 Kč. Na místě pak celých 200 Kč.

Volná místa si můžete zjistit na našem aktualizovaném přehledu volných míst

Chcete vědět víc? Pak stačí kliknout.


 
Oslava svátku "OXI" 2018 22.10.2018 Tisk E-mail

odkaz Sešel se rok s rokem a stojíme zase před historickým datem 28. října. Ten den se zapsal do naší historie jako důležitý mezník hrdosti a samostatnosti. Bez ohledu na to, že reprezentantem tohoto vzedmutí byl diktátor Metaxas. Jeho odpověď italskému ultimátu byla jasná a dává nám pocit svébytnosti, hrdosti, které se nám (spíše našim reprezentantům politickým) zhusta nedostává.


Přijďte s námi oslavit tento den, který se pěkně snoubí se svátkem České republiky, která slaví 100 let od roku, kdy byl ustaven předchůdce České a Slovenské republiky Republika Československá.


Sejdeme se v sobotu 20.října 2018 v 19 hodin v sále Krajského střediska volného času JUVENTUS v Karviné 6.
Bližší informace získáte kliknutím na obrázek plakátu.


 

 
 
Hlavní stránkaKontaktZprávyOdkazy
Jsme taky na Facebooku
Řecká obec Karviná

Propagujte i svojí stránku
Obrázky z naší činnosti
IMG_4065 IMG_9365 IMG_1925
Sekce
doob©2007